Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 4438 din data: 23-06-2006 pusa de micaelacraita@yahoo.com : · Buna ziua, as dori sa stiu unde ma pot adresa pentru a solicita repararea unei portiuni infime de asfalt din fata casei, domiciliez pe str.Vicentiu Babes nr.12 vis-a-vis de fostul leagan, deoarece din cauza denivelarii au aparut crapaturi in peretii apartamentului. Va multumesc.
Intrebarea nr. 4438 din data: 21-06-2006 pusa de mirceafoslea@yahoo.com : · Buna ziua, ma numesc Mircea Foslea, exconsilier municipal si propun comisiei pentru circulatie :-instalarea unui semafor lumina verde intermitent la coltul strazii Victoriei intersectie cu B/dul A Vlaicu pentru ca cei ce vireaza dreapta sa o poata face cu asigurarea de rigoare chiar si la lumina rosie a semaforului.-instalarea unei camere de supraveghere pe unul din stilpii statiei de tramvai Polivalenta sau chiar pe sediul Directiei de Statistica pentru sanctionarea tuturor celor ce vin dinspre Sala Polivalenta si sfidator trec peste liniile de tram atentind la viata altor oameni(eu, circulind in spatele unui TIR si virind stinga regulamentar la coborirea de pe pod, am evitat in extremis coliziunea frontala cu un astfel de sofer inconstient)-Statia Polivalenta pe sensul urcare pe pod banda ar trebui destinata exclusiv celor ce intra pe Aleea Sala-Bazin; desi exista semafor cu verde intermitent banda este predominant blocata de masini parcate in dreptul statiei de tram, sau de masini care vor circula spre TM sau chiar spre Micalaca. -pe strada Mioritei in dreptul blocului 138, un constructor a lasat, de mai bine de un an, o groapa in carosabil; pe vreme ploioasa trecatorii sunt stropiti cu apa murdara si masinile parcate deasemenea.-pasajul subtraversare CFR de la Maranata(cel mai aproape de statia tram)se dovedeste foarte util;cu resurse minime s-ar putea reface inclusiv scurgerile de apa pluviala.Va multumesc
Intrebarea nr. 4438 din data: 08-06-2006 pusa de RUBINSTEIN ILISIE IOSIF : · CUM POT PRIMI UN CONTAINER DE GUNOI PT ADRESA : ARAD STR CLUJULUI NR 9,UNDE PLATESC SALUBRITETEA PT 2 PERSOANE.MENTIONEZ CA NU AM PRIMIT NICIODATA CONTAINER DE LA DATA CUMPARARII PROPRIETATII (IUNIE 2004)
Intrebarea nr. 4438 din data: 30-05-2006 pusa de azilka.mali@yahoo.com : · Stimati domni,m-am adresat in scris d-lui primar CISMAS ( din Secusigiu )asa cum mi-ati sugerat, in legatura cu drumurile din sat si atatea multe altele dar DOMNIA SA nici \" NU VEDE \" si nici \" NU AUDE \" ...Poate pe dvs va \" baga in seama \" !?? PANA ATUNCI VAD CA PE NIMENI NU INTERESEAZA NIMIC, TE TOT PLIMBA DE COLO - COLO CA PE UN TAMPIT ....APUCATI - VA DE TREABA OAMENI BUNI CA NU V-A PUS LUMEA ACOLO CA SA FACETI VECHIME STAND PE SCAUNE ....
Intrebarea nr. 4438 din data: 18-05-2006 pusa de popcsilla@yahoo.com : · Locuiesc in Vlaicu, pe strada Aleea Ulise si am doi copii mici. Problema este ca s-a distrus si singurul parculet care exista in Vlaicu, la UTA, unde se tot construieste de ani buni o biserica. Important este ca cei care locuim in aceasta zona nu avem unde sa ne ducem copii sa se joace, deoarece cel mai apropiat teren de joaca este cel de la piata agroalimentara(care incepe sa arate din ce in ce mai deplorabil)si este destul de departe.As dori sa stiu daca aveti ceva proiecte pentru amenajarea unor parculete sau locuri de joaca pentru copii, pentru ca cele care exista deja nu sunt destule pentru un cartier ca Vlaicu.As dori sa mentionez ca in fata blocului Y9 ar exista un spatiu unde s-ar putea pune cateva baci, leagane sau macar nisip , ar fi totusi un prim pas. As mai avea o intrebare, am observat ca la blocul Y8 , si nu numai, sunt niste banci noi, eu locuiesc la Y9A, sc. B si ma intereseaza care este procedura pentru ca si scara noastra sa primeasca astfel de banci.(daca se platesc si cat )
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 23-06-2006 pusa de micaelacraita@yahoo.com : · Buna ziua, as dori sa stiu unde ma pot adresa pentru a solicita repararea unei portiuni infime de asfalt din fata casei, domiciliez pe str.Vicentiu Babes nr.12 vis-a-vis de fostul leagan, deoarece din cauza denivelarii au aparut crapaturi in peretii apartamentului. Va multumesc.
|
Raspuns din data de 28-07-2006 : Lucrarile de reparatii ale strazii V. Babes vor fi cuprinse in programul de reparatii al Primariei in functie de resursele financiare disponibile
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 21-06-2006 pusa de mirceafoslea@yahoo.com : · Buna ziua, ma numesc Mircea Foslea, exconsilier municipal si propun comisiei pentru circulatie :-instalarea unui semafor lumina verde intermitent la coltul strazii Victoriei intersectie cu B/dul A Vlaicu pentru ca cei ce vireaza dreapta sa o poata face cu asigurarea de rigoare chiar si la lumina rosie a semaforului.-instalarea unei camere de supraveghere pe unul din stilpii statiei de tramvai Polivalenta sau chiar pe sediul Directiei de Statistica pentru sanctionarea tuturor celor ce vin dinspre Sala Polivalenta si sfidator trec peste liniile de tram atentind la viata altor oameni(eu, circulind in spatele unui TIR si virind stinga regulamentar la coborirea de pe pod, am evitat in extremis coliziunea frontala cu un astfel de sofer inconstient)-Statia Polivalenta pe sensul urcare pe pod banda ar trebui destinata exclusiv celor ce intra pe Aleea Sala-Bazin; desi exista semafor cu verde intermitent banda este predominant blocata de masini parcate in dreptul statiei de tram, sau de masini care vor circula spre TM sau chiar spre Micalaca. -pe strada Mioritei in dreptul blocului 138, un constructor a lasat, de mai bine de un an, o groapa in carosabil; pe vreme ploioasa trecatorii sunt stropiti cu apa murdara si masinile parcate deasemenea.-pasajul subtraversare CFR de la Maranata(cel mai aproape de statia tram)se dovedeste foarte util;cu resurse minime s-ar putea reface inclusiv scurgerile de apa pluviala.Va multumesc
|
Raspuns din data de 28-07-2006 : Solicitarea dvs. urmeaza a fi inaintata Comisiei de Sistematiyare a Circulatiei, urmand ca aceasta sa hotarasca masurile care urmeaza a fi luate.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 08-06-2006 pusa de RUBINSTEIN ILISIE IOSIF : · CUM POT PRIMI UN CONTAINER DE GUNOI PT ADRESA : ARAD STR CLUJULUI NR 9,UNDE PLATESC SALUBRITETEA PT 2 PERSOANE.MENTIONEZ CA NU AM PRIMIT NICIODATA CONTAINER DE LA DATA CUMPARARII PROPRIETATII (IUNIE 2004)
|
Raspuns din data de 28-07-2006 : Trebuie sa va prezentati la punctul de lucru al SC POLARIS HOLDING SRL de pe str. Siriei nr. 9 A(in incinta la SC Volanul SRL) si sa prezentati buletinul de identitate. Pentru relatii suplimentare apelati nr. de telefon de la Dispecerat Polaris : 219300 sau nr. telefon de la sediul Polaris: 368677.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 30-05-2006 pusa de azilka.mali@yahoo.com : · Stimati domni,m-am adresat in scris d-lui primar CISMAS ( din Secusigiu )asa cum mi-ati sugerat, in legatura cu drumurile din sat si atatea multe altele dar DOMNIA SA nici \" NU VEDE \" si nici \" NU AUDE \" ...Poate pe dvs va \" baga in seama \" !?? PANA ATUNCI VAD CA PE NIMENI NU INTERESEAZA NIMIC, TE TOT PLIMBA DE COLO - COLO CA PE UN TAMPIT ....APUCATI - VA DE TREABA OAMENI BUNI CA NU V-A PUS LUMEA ACOLO CA SA FACETI VECHIME STAND PE SCAUNE ....
|
Raspuns din data de 04-07-2006 : Asa cum v-am mai raspuns, adresati-va direct Primarului din Secusigiu.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 18-05-2006 pusa de popcsilla@yahoo.com : · Locuiesc in Vlaicu, pe strada Aleea Ulise si am doi copii mici. Problema este ca s-a distrus si singurul parculet care exista in Vlaicu, la UTA, unde se tot construieste de ani buni o biserica. Important este ca cei care locuim in aceasta zona nu avem unde sa ne ducem copii sa se joace, deoarece cel mai apropiat teren de joaca este cel de la piata agroalimentara(care incepe sa arate din ce in ce mai deplorabil)si este destul de departe.As dori sa stiu daca aveti ceva proiecte pentru amenajarea unor parculete sau locuri de joaca pentru copii, pentru ca cele care exista deja nu sunt destule pentru un cartier ca Vlaicu.As dori sa mentionez ca in fata blocului Y9 ar exista un spatiu unde s-ar putea pune cateva baci, leagane sau macar nisip , ar fi totusi un prim pas. As mai avea o intrebare, am observat ca la blocul Y8 , si nu numai, sunt niste banci noi, eu locuiesc la Y9A, sc. B si ma intereseaza care este procedura pentru ca si scara noastra sa primeasca astfel de banci.(daca se platesc si cat )
|
Raspuns din data de 18-08-2006 : In ceea ce priveste parcul de joaca pentru copii in zona in care locuiti, va aducem la cunostinta faptul ca solicitarea dumneavoastra va ramane in evidentele noastre, iar pentru montarea de banci trebuie sa depuneti o cerere la camera 5 din Primarie iar in limita stocului disponibil acestea vor fi repartizate la adresa mentionata in cerere.
|
Sus
|
|
|
|